Архиєпископ Мадриду

19 Лютого кардинал Антоніо Роуко Варела, Мадридський архиєпископ, дав прес-конференцію для представників міжнародної преси, розповідаючи про приготування до відзначення Всесвітнього Дня Молоді. Ця зустріч відбудеться у серпні 2011 року у столиці Іспанії, де під проводом Папи Бенедикта XVI зберуться юнаки і дівчата з усього світу.
Кардинал Роуко Варела підкреслив підтримку іспанської влади. Вона полягає у тому, що для проведення ВДМ надаватимуться громадські структури, а підприємствам, які патронують захід, даються податкові пільги. Також розробляються процедури, які сприятимуть полегшенню отримання в’їзної візи для паломників, які цього потребують.
Головним викликом для організаторів Архиєпископ Мадриду назвав той факт, що потрібно бути готовими прийняти до двох мільйонів юнаків та дівчат, забезпечивши їх харчуванням та ночівлею. Передбачається, що у зустрічі візьмуть участь понад тисяча єпископів та половина з усіх кардиналів Церкви. Кардинал Антоніо зазначив, що він впевнений у тому, що Мадрид, який вже має досвід проведення великих заходів за участю Папи Римського, успішно справиться з цим завданням. Багато сімей прийматимуть молодь у своїх оселях, будуть приготовані також спеціальні приміщення для розміщення паломників.
Відповідаючи на запитання журналістів про релігійний стан європейської молоді, кардинал Роуко Варела визнав, що з цим існують певні проблеми, але, в будь-якому випадку, він залишається оптимістом. «Не можна узагальнювати, кажучи, що юнаки і дівчата порвали зі своїм християнським корінням, – наголосив він. – І в Іспанії, і в інших країнах, спостерігається відродження віри у багатьох із них». Мадридський архиєпископ також зазначив, що досвід проведення Всесвітніх Днів Молоді, започаткованих 25 років тому, показує, що вони стають переломними моментами в різних місцях, залишаючи глибокий слід в житті молоді. Також після кожної такої зустрічі спостерігається зростання кількості покликань до священства та богопосвяченого життя.

За матеріалами: Радіо Ватикан